niedziela, 6 lipca 2014

Jedzonko

Na zdjęciu jest makaron ze szpinakiem,pomidorkami cheery oraz serem tartym.
Przepis:
Składniki:

  • Makaron pełnoziarnisty świderki
  • Szpinak całe opakowanie 
  • 250g pomidorków cheery
  • ser najlepiej parmezan ale ja dałam tarty gratino
  • czosnek według uznania
  • oregano 
  • oliwa z oliwek 
Makaron w osolonej wodzie gotujemy al dente.Rozgrzewamy oliwę na patelni i wrzucamy szpinak smażymy około 4-5min.Dodajemy posiekany czosnek i sól.Szpinak przecedzamy przez sitko(wyciskamy z niego oliwę).Odkładamy na chwilę i zabieramy sie za pomidorki,kroimy je na pół,ponownie rozgrzewamy oliwę wrzucamy pomidorki i oregano,smażymy aż zmiękną i trochę zdejmą skórkę.Dorzucamy szpinak i jeszcze chwilę trzymamy na ogniu.Makaron możemy przyprawić oregano lub jakąś inną przyprawą według uznania
ja przyprawiłam tylko oregano.Do makaronu dodajemy sos i polewamy oliwą z oliwek mieszamy i gotowe.
A bym bym zapomniała ważne jest aby przy odcedzaniu makaronu nie polewać go wodą po prostu odcedzony wkładamy do jakiegoś naczynia

Niedzielnie

Mamy niedziele i to jaką piękną,pogoda dopisuje,w końcu czuje wakacje.Dzisiejszy dzień zleciał tak szybko,że nawet go nie odczułam.Wstałam rano,pojechałam na zakupy kiedy wróciłam pomogłam mamie zrobić dżemy z malin Mmm pyszotka;) Następnie postanowiłam zrobić obiad i zrobiłam Makaron ze szpinakiem,pomidorkami cheery i serem tartym gratino. Miłośnikom kuchni włoskiej powinno smakować osobiście byłam tym zachwycona ;) Przepis podam w następnym poście.

sobota, 5 lipca 2014

Niezdecydowanie na tworzenie bloga ;>

Mam bardzo dużo pomysłów na mojego bloga,chce żeby był takim moim internetowym pamiętnikiem ;)
Będę pisać o wszystkim,to będzie taka moja mieszanka.
Let's GO !